نمایشگاه، فرصت مناسبی برای آشنایی با آخرین پیشرفت ها و نو آوری ها صنایع می باشد و نمایشگاه بین‎المللی صنعت نفت ایران یکی از مهمترین رویداد‌های نمایشگاهی نفت و گاز در جهان است که سالانه با حضور جمع کثیری از شرکت های توانمند داخلی و خارجی در زمینه صنعت نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی برپا می گردد. نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی تهران از لحاظ وسعت و تعداد شرکت کنندگان، نخستین نمایشگاه در سطح خاورمیانه و پنجمین نمایشگاه در سطح دنیا به شمار می آید.

جمهوری اسلامی ایران به عنوان اولین کشور نفتی و گازی جهان با ۹/۳ درصد نفت جهان و ۱۸/۲ درصد گاز جهان هرساله میزبان برگزاری نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی است و برگزار کننده این نمایشگاه شرکت ملی نفت ایران است که از سال ۱۳۳۰ تاکنون عهده دار سامان بخشیدن و سیاستگذاری فعالیت های صنعت نفت اعم از اکتشاف، حفاری، تولید، پژوهش و توسعه، پالایش و توزیع نفت، گاز و فرآورده های نفتی و صادرات آن بوده است. اولین دوره از نمایشگاه بین المللی نفت تهران با عنوان “نمایشگاه بین المللی نفت و تولیدات وابسته” با حضور ۱۱۰ شرکت داخلی و خارجی در روزهای ۶ تا ۱۰ اسفند ۱۳۷۴ برگزار گردید تا فصل تازه ای را برای اقتصاد کشور رقم بزند.

در این نمایشگاه، آخرین دستاوردها و فن‌آوری‌های روز در کشور در حوزه‌های نفتی و گازی به نمایش گذاشته می‌شود تا در کنار آشنایی صنعتگران این حوزه با آخرین فن‌آوری‌ها، توسعه‌ اشتغال در این عرصه نیز فراهم گردد. توانمندی داخلی صنعت نفت در بحث ساخت داخل و شرکت‎های پیمانکاری موجب شده است که امسال با حضور پررنگ این شرکت‎ها در نمایشگاه، متراژ بخش سرپوشیده داخلی با افزایش ۷ هزار مترمربعی نسبت به سال قبل به ۳۵۷۶۶ مترمربع برسد.
هم‌چنین این گردهم‌آیی‌ موجب تبادل کالا، خدمات و اطلاعات فنی می‌شود که علاوه بر ایجاد بازارهای جدید و ایجاد همکاری، افزایش توان تولید را در پی دارد.

یکی از شاخص‎های نمایشگاه امسال اختصاص یک سالن ویژه به شرکت‌های دانش بنیان و ساخت داخل است. بر این اساس در این دوره طبقه بندی موضوعی سالن‌ها انجام شده است، و بر اساس آن نفت و صنایع بالادستی در سالن ۸ و ۹، گاز و صنایع میان دستی در سالن ۳۸، پالایش و پخش و صنایع پایین دستی در سالن ۴۱، پتروشیمی و صنایع پایین دستی در سالن ۱۴ و ۱۵، سازندگان ۱۰ گروه کالایی، ساخت داخل، شرکت‎های دانش بنیان و دانشگاه‎ها در سالن ۲۷، سازندگان تجهیزات صنعت نفت در سالن ۳۱، سازندگان تجهیزات صنعتی ایران در سالن ۶ و صادرکنندگان فرآورده‎های نفت، گاز و پتروشیمی در سالن ۷ تقسیم شده اند.
لذا به اطلاع کلیه علاقمندان و فعالان در این صنعت مهم و کلیدی می رساند، شرکت بست ایران همچون سال های گذشته در سال ۱۳۹۸ نیز در نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی حضور خواهد داشت و از صبح روز چهارشنبه، ۱۱ اردیبهشت ماه تا ۱۴ اردیبهشت از ساعت ۱۰ تا ۱۸ در سالن میلاد (۳۱A)، غرفه شماره ۱۰۴۲ میزبان فعالان صنعت نفت و علاقه‎مندان می باشد.