شرکت بست ایران در سال ۱۳۶۹ به عنوان یک شرکت سهامی خاص در تهران تأسیس شد، بنیان گذاران این شرکت از سال ۱۳۵۸ به صورت کارگاهی فعالیت و ۶ نوع بست و نگهدارنده برای لوله های فلزی را طراحی و تولید نمودند.

پس از ۱۱ سال سابقه در این زمینه، شرکت بست ایران با همت مؤسسین آن آقایان مارتیک یعقوبیان و ساکو مهدیخانی در سال ۱۳۶۹ با هدف تولید بست ها و نگهدارنده های صنعتی که پیش از این در ایران وجود نداشت و در موارد خاص از خارج کشور تأمین می شد، آغاز بکار نمودند.

از سال ۱۳۷۴ شرکت بست ایران توانست با عرضه ساپورت های لغزنده مربوط به خطوط خیلی سرد (COLD LINE)، خطوط خیلی گرم (HOT LINE) و ساپورت های آویز (SPRING HANGER) وارد صنایع پالایشگاهی، نفت، گاز و پتروشیمی شود.

شرکت بست ایران به عنوان اولین تولید کننده انواع ساپورت و نگهدارنده های فلزی و پلیمری پس از رسیدن به سقف تولید ۲۳۰۰ تن در سال٬ اقدام به احداث دومین کارخانه در سال ۱۳۸۳ نمود و تاکنون توانسته ظرفیت تولید خود را با بیش از ۶۰۰ نوع کالا به میزان ۱۰/۰۰۰ تن در سال برساند و قادر است تمامی محصولات مورد نیاز صنایع سبک و سنگین تأسیساتی اعم از صنایع ساختمانی و پالایشگاهی، نفت، گاز و پتروشیمی را تأمین نماید.